TestIQonline

.pl

Wykonaj test na inteligencję

       
Przejdź na stronę główną  


Test IQ - Najlepszy test inteligencji Dzieci, które regularnie jedzą śniadania mają wyższy iloraz inteligencji. Udowodnili to amerykańscy badacze. Piszą o tym na stronie University of Pennsylvania School of Nursing. Uczeni sprawdzili, że sześciolatki, które codziennie lub prawie codziennie jedzą śniadania, mają wyższe wyniki na skali inteligencji, a zwłaszcza inteligencji werbalnej. Na rozwój poznawczy dziecka pozytywnie wpływa zarówno aspekt odżywczy, jak i społeczny jedzenia śniadań.

Test IQ - Najlepszy test inteligencjiWyniki badań przeprowadzonych przez neurologów Uniwersytetu Illinois publikuje w najnowszym numerze czasopismo "Brain: A Journal of Neurology". Inteligencja znajduje się w lewej półkuli mózgu.Uczestników eksperymentu przebadano przy pomocy tomografii komputerowej i poddano serii testów, sprawdzających różnorodne zdolności poznawcze. Okazało się, że inteligencja to owoc poprawnego działania całego zespołu rejonów, zlokalizowanych głównie w lewej półkuli mózgu. Znaleziono je w obszarach kory przedczołowej, skroniowej i ciemieniowej.

Darmowy test na inteligencje IQNajwiększy średni iloraz inteligencji mają obecnie: Japończycy (105 IQ), Singapurczycy (103 IQ) oraz Austriacy i Holendrzy (102 IQ). Polacy mają średnio 99 IQ. Najmniejsze IQ mają mieszkańcy Gwinei Równikowej (59 IQ), Etiopczycy (63 IQ) oraz mieszkańcy Sierra Leone (64 IQ).
Niektórzy znani ludzie z wysokim IQ
190 IQ - Garri Kasparow, szachista
185 IQ - Stanisław Lem, pisarz
160 IQ - Bill Gates (właściciel Microsoftu), Quentin Tarantino (reżyser, aktor), Stephen Hawking (astrofizyk).
150 IQ - Albert Einstein (fizyk)


Darmowy test na inteligencje IQBadania przeprowadzone przez Satoshi Kanazawa i kolegów z Londyńskiej Szkoły Ekonomii i Nauk Politycznych mają dowodzić, iż pora snu ma odzwierciedlać poziom ludzkiej inteligencji. Osoby z wyższym IQ mają tendencje do spania w późnych godzinach, a także ich aktywność przypada na noc. Ci z miejszych IQ zwykle chodzą spać zaraz po zmroku.
Gromadząc dowody można zauważyć, że brak snu u ludzi i zwierząt może powodować otyłość, wysokie ciśnienie krwi i zmniejszenie długości życia. Senność upośledza sprawność umysłową. Na przykład, 37 procent wszystkich wypadków drogowych są spowodowane przez sennych kierowców, według Uniwersytetu w Pensylwanii.


Darmowy test na inteligencje IQ Gardner określa osiem typów inteligencji, do nich zalicza:
• Inteligencję werbalną (słowną, językową).
• Inteligencję matematyczno- logiczną.
• Inteligencję obrazkową (wizualno-przestrzenną).
• Inteligencję ruchową (kinestetyczną).
• Inteligencję muzyczno-rytmiczną (słuchową).
• Inteligencję interpersonalną (międzyludzką).
• Inteligencje intrapersonalną (wewnętrzną).
• Inteligencje naturalistyczną (przyrodniczą).


Darmowy test na inteligencje IQNaukowcy z uniwersytetu w Illinois w Chichago (UIC) przeprowadzili badanie z którego wynika, iż najbardziej zaawansowany system sztucznej inteligencji jest porównywalny do 4-letniego dziecka w zakresie umiejętności werbalnych. Badacze zwracają uwagę na to, że sztuczna inteligencja nie zna czegoś takiego jak zdrowy rozsądek.

Darmowy test na inteligencje IQNajnowsze badania grupy naukowców z University of California w Los Angeles sugerują, że cukier obecny w diecie może wpływać na obniżenie naszej inteligencji!
Spożywanie przez sześć tygodni diety bogatej w cukry proste może znacznie obniżyć IQ i zdolność zapamiętywania (u gryzoni biorących udział w eksperymencie prawdopodobnie wytworzył się mechanizm obronny przed insuliną- hormonem niezbędnym do metabolizmu glukozy; mechanizm jednocześnie spowodował uszkodzenie neuronów w mózgu).
Darmowy test na inteligencje IQTwój mózg składa się ze 100 miliardów neuronów. To ponad 16 razy więcej niż jest ludzi na Ziemi. Każdy neuron jest wstanie stworzyć nawet do 10 tysięcy połączeń z innymi komórkami nerwowymi. Neuron ma ok. 0,1 mm średnicy, ale jego długość może osiągnąć aż kilka metrów.
Mózg stanowiąc tylko 2% masy całego ciała zużywa aż 20% energii, która jest produkowana przez Twój organizm. Głównie chodzi tutaj o tlen. Mózg jest więc bardzo wrażliwy na jego niedobory, dlatego pamiętaj aby zawsze mieć przewietrzony pokój i głęboko oddychać.
Darmowy test na inteligencje IQJeszcze do niedawna sądzono, że neurony powstają tylko w dzieciństwie. Ostatnie badania wykazały, że neurogeneza, czyli proces tworzenia się nowych neuronów, zachodzi przez całe życie każdego człowieka. Co więcej, im więcej ćwiczysz swój mózg dostarczając mu najróżniejszych bodźców i stymulując jego aktywność, tym więcej neuronów będzie się tworzyć. Jak widzisz to od Ciebie zależy, w jakiej formie będzie Twój mózg!
Gdy nie śpisz, Twój mózg generuje około 25 watów energii. Wystarczy aby rozświetlić żarówkę.
Darmowy test na inteligencje IQMózg kobiety jest mniejszy niż mózg mężczyzny. Nie towarzyszy temu jednak różnica w sprawności. Wychodzi więc na to, że kobiety mają trochę wydajniejsze mózgi od mężczyzn.
Mit o tym, że wykorzystujemy tylko 10% naszego mózgu to nieprawda. Zawsze i wszędzie wykorzystujemy cały nasz mózg, każda jego część ma przypisaną jakąś funkcję. Prawdą jest natomiast, że możemy korzystać z tych 100% znacznie lepiej. Nasz mózg ma ogromne możliwości i możemy się nauczyć jak efektywniej go używać.
Ilość informacji docierająca do naszego mózgu wynosi około 100 megabajtów na sekundę.


Darmowy test na inteligencje IQ Internet, komputery mobilne, smartfony, tablety, loty samolotami, w gruncie rzeczy mamy ogromne możliwości. Świetnie rozwiniętą technikę, która w zastraszającym tempie brnie do przodu. Wiele osób nie może za nią nadążyć, co się wtedy dzieję? Zwyczajnie gubi się w świecie, jest coraz mnie akceptowany. Okrutne, ale prawdziwe. W dzisiejszych czasach młodzież bez komputera w domu jest wyśmiewana, szykanowana. Coraz wyższe wymagania są gospodarstw domowych. Tylko, czy to nam wszystko służy? Czy idzie to w dobrą stronę, czy może w kierunku zatracenia? Są różne opinię, ale badania na temat społeczeńśtwa na przebiegu lat wykazały, że z biegiem lat stajemy się coraz głupsi! Nasza inteligencja zamiast teoretycznie wzrastać, maleje. Tak więc zastanówmy się nad codziennym życiem, czy wykonywane przez nasz czynności pogłębiają naszą wiedzę, czy może wprost przeciwnie? Czy idziemy na skróty, czy sami szukamy szerszych, ale dalszych dróg? Odpowiedzcie sobie sami. Warto wyciągnąć wnioski, bo chyba nie chcemy być manipulowani przez tych z góry. Wykonaj test iq i sprawdź na jakim poziomie jest Twój iloraz inteligencji. Bądź wolnym człowiekiem.

Darmowy test na inteligencje IQ
W 2002 roku w Ameryce pewna 7-letnia dziewczynka została poddana operacji, w której usunięto jej całą lewą półkulę mózgu. Operacja była konieczna, ponieważ dziewczynka miała przewlekłe zapalenie mózgu, które groziło jej śmiercią. Jak wiemy lewa półkula jest odpowiedzialna za mowę i inne ważne funkcje organizmu, dlatego można by się spodziewać, że po operacji upośledzona będzie możliwość komunikowania się oraz zdolność do ruchu ciała. Okazało się jednak, że dziecko jest prawie całkowicie normalne i płynnie posługuje się dwoma językami. Pokazuje to jak niesamowicie plastyczny jest ludzki mózg. Jeśli jakiś obszar mózgu jest uszkodzony, inny potrafi przejąć jego funkcje.

Darmowy test na inteligencje IQ
M ózg jest jednym z najbardziej zagadkowych dla człowieka narządów. Wszystkie jego aspekty, możliwości nie zostały do dnia dzisiejszego zbadane. Jednym ze sposobów na zbadanie jego sprawności jest test iq. Jak udowodniły badania budowa mózgu kobiety i mężczyzny w nielicznych punktach różni się. Mózg mężczyzny jest troszeczkę cięższy i waży około 1,4 kg, natomiast mózg kobiety – 1,3 kg. Różnica wagowa wynika z tzw. zjawiska alometrii. Polega to na tym, że wielkość, waga mózgu skorelowana jest co do wielkości ciała. Zawiera tym samym w obydwóch przypadkach, taką samą liczbę komórek nerwowych oraz tzw komórek glejowych. Zadaniem tych ostatnich jest odżywienie i dotlenienie mózgu. Nie mieliśmy zajmować się tutaj budową mózgu, lecz jego historią powstania. Jednak spojrzenie na strukturę budowy mózgu jest niezbędne, aby przejść domawianej tematyki.

Darmowy test na inteligencje IQ M ózg człowieka ma około 25W. Jak widać mistrzem energooszczędności to nasz główny komputer raczej nie jest. Ekolodzy powinni się tym zająć. Jednak jego moc wynosi aż 25W, czyli podłączając do naszego mózgu żarówki, moglibyśmy oświetlić nasz pokój. Oczywiście wszystkie te parametry dotyczą tylko i wyłącznie mózgu w czasie działania podczas dnia. W czasie snu mózg przechodzi niejako w tryb czuwania, kiedy to mamy o wiele mniejsze zużycie energii. Tłumaczy to zresztą, że podczas nawet kilkunastu godzin snu nie musimy się budzić na posiłek.A oto jak się przedstawia ranking krajów z najwyższym IQ:


Test IQ - Najlepszy test inteligencji

 
Przeczytaj trochę historii o IQ    
Dowiedz się ciekawych rzeczy o inteligencji  
Skontaktuj się z nami  
   
                  
                 
 

Copyright by TestIQonline.pl © Wszelkie prawa do kopiowania i rozpowszechniania zastrzeżone. Zanim przystąpisz do testu, zapoznaj się z REGULAMINEM.